מולטי ויטמין כשר לפסח

מולטי ויטמין כשר לפסח

אמרו לכם תקנו בחו"ל, אמרו לכם שמולטי ויטמין יעלה לכם הרבה פחות בקניה דרך האינטרנט, אלא שבפועל זה לא תמיד ככה, הפערים הם הרבה יותר קטנים ממה שרבים היו רוצים לצייר ובמיוחד, אם חשוב לכם הנושא של כשרות, מולטי ויטמין כשר הוא מוצר שפשוט אי אפשר למצוא בחו"ל מכיוון שיצרני מוצרי המולטי ויטמין פשוט לא מתייחסים לכך כאל מזון ולכן גם לא משקיעים בהכשרת המוצרים. אז מה עושים? בודקים בארץ ובעולם הזה של מולטי ויטמין בהחלט אפשר למצוא כמה וכמה אופציות כשרות.

מה יכול להיות לא כשר במולטי ויטמין?

מולטי ויטמין הוא למעשה מוצר שכולל בתוכו שורה ארוכה של רכיבי תזונה ובכלל זה חלבונים, חומצות אמינו, ויטמינים, מינרלים ועוד. כלל הרכיבים הללו מהונדסים במעבדות כימיות אך בהחלט ייתכן שהמקור הראשוני שלהם הוא מן החי ואם חשוב לכם נושא הכשרות, אתם בהחלט רוצים לוודא שאותו מקור הוא לא בעל חיים שאסור לאכילה על פי היהדות. כמו כן, נושא הכשרות מכסה היבטים נוספים בתהליך הייצור ובכלל זה עבודה בשבת על ידי יהודים, שלבים שונים בתהליך הייצור וכן הלאה. כשרות בעולם המולטי ויטמין היא כמובן הרבה פחות מורכבת מאשר בעולם המזון המעובד, אבל גם מוצרים אלה יכולים להיות כשרים או לא כשרים. כך למשל, אם אתם מחפשים מולטי ויטמין כשר לפסח, חשוב לוודא שהרכיבים לא הגיעו ממקורות של חיטה או שעורה.

 

האם ההלכה אוסרת על שימוש במולטי ויטמין ללא כשרות?

מן הסתם, מולטי ויטמין כשר או לא כשר, הוא מוצר חדש של העשורים האחרונים וההתייחסות של ההלכה לעניין זה מבוססת על פסקים של פוסקים מודרניים. הכלל אומר כי בתחום התרופות, אם אין תחליף וטעמם מר, מותר להשתמש בתרופה לא כשרה, אלא שתוספים וויטמינים זה דבר שונה והיום יש תחליפים לכל אחד מהמרכיבים שיש במולטי ויטמין ותוספים, על כן חשוב להקפיד על צריכת מולטי ויטמין כשר בלבד.

באתר האינטרנט של My Body תוכלו למצוא שלל מותגי מולטי ויטמין כשר לפסח וכשר בכלל. אם יש לכם שאלות בנושא, אנא צרו איתנו קשר דרך האתר או בטלפון 1-700-704-710 ונשמח לסייע.

על הכותב

kobi kobi

פוסטים קשורים

לשכוח מהשומן

ספורטאים ומתאמנים רבים מנסים להשיג מספר רב של מטרות באימונים...

להיפרד לשלום מהשומן

הפעילות הספורטיבית האינטנסיבית שמבצעים מתעמלים רבים היא כדי להשיג את...

אבקת חלבון Isolate

אם תשאלו אותם יפה, מרבית המתאמנים יאמרו לכם כי אבקת...

השאר תגובה